leave tuba alone!

14 Nisan 2012 § Yorum bırakın

tuba ünsal, bence çok güzel. böyle bakmalara doyamazsın. biraz prenses bir havası da var, kıskanıp kötülemek bile gelmiyor içimden. üstelik sosyal bilinci de gelişmiş ünlülerimizden. mesela, abd’de filan yaşasa, eşcinsellere de evlilik hakkı verilmeden evlenmeyi reddederdi gibime geliyor. tabii türkiye’de bunu yapmak mümkün değil. yardım kampanyaları düzenliyor, bu kampanyalarda bizzat çalışıyor. kitap filan da yazmış. bunların çok önemi yok aslında. çirkin, paçoz ve cahil olsa da söylerdim şimdi söyleyeceklerimi. büyük ihtimalle.

magazin kültürümün gelişmiş olduğunu gizleyecek değilim, sabah kalkar kalkmaz kelebek gazetesini elime alıp tuvalete gittiğimi herkes biliyor zaten. bu sıralar ise bir mevzu canımı fena sıkıyor. tuba ünsal yakın zamanda boşandı, bir yaşında filan da bir çocuğu var. boşanmanın ardından, önce, “ee ne oldu, hani boşanmıyordun, biz demiştik,” diyerek geldiler üzerine. kendisi bunu gayet soğukkanlı biçimde yanıtladı, mutlu ve mutsuz zamanlar geçirdiğini, her kavganın ardından rapor vermesi gerekmediğini söyledi. haklıydı da. şimdi ise her gün yeni bir haber. yok şununla görüntülendi, bununla kahve içti, yok o gezmelerdeyken çocuğuna babası bakıyor, yok adam çok pişmanmış önceki evliliğini bitirip tuba’yla evlendiğine. tuba ünsal da yavaştan çileden çıkmaya, ağzını bozacak gibi olmaya başladı. suçlayabilir misiniz?

öncelikle, evlilikler bazen boşanmayla bitebiliyor. bazen bu boşanma, eşlerden birinin başka biriyle birlikte olmayı tercih etmesi nedeniyle gerçekleşebiliyor. ancak bu karşı taraf için ne kadar kalp kırıcı olursa olsun,  kimse kimsenin karısını ya da kocasını “çalamaz,” eğer kendi başına karar verme yeterliliğine sahip kişilerden söz ediyorsak. ama bazen insanlar verdikleri kararlardan pişmanlık duyabilirler, olabilir. ikincisi, anne olmak kimseyi “kutsal” bir konuma getirmiyor, hiçbir kadın tüm dünyevi meselelerden el etek çekip kendini çocuğuna adamak zorunda değil. ayrıca bir babanın çocuğuna bakmasından doğal bir şey de yok. bence burada magazincilerin asıl gücüne giden tuba ünsal’ın benzer şeyler yaşayan başka bazı kadınlar gibi, “yapmayın etmeyin, ben her şeyden önce bir anneyim, beni düşünmüyorsanız çocuğumu düşünün,” filan gibi duygu yüklü cümlelerle toplumu can evinden vurmak yerine, “saçmalamayın, ayrıca size ne,” deyip kestirip atması. bunu kabullenemiyorlar. (bu “her şeyden önce anne olmak” meselesine daha sonra biraz daha değinmek niyetindeyim.)

diyeceğim şu ki, kızcağızla fazla uğraşmasınlar. youtube’da “tuba’yı rahat bırakın!” diye ağladığım bir video yayınlamama çok az kaldı. öyle de içliyimdir.

Tagged: , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading leave tuba alone! at lafı uzatmadan..

meta

%d blogcu bunu beğendi: